Baner dwustronny


Jeśli baner ma być eksponowany na stelażu widocznym z obu stron, dobrym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie banera dwustronnego (obustronnego). Baner dwustronny (obustronny) drukowany jest na tkaninie typu blockout, czyli materiale posiadającym w środku warstwę czarnego, nieprzepuszczające światła materiału. Dzięki temu zadruk nie prześwituje na drugiej stronie banera. Materiał blockout ma nieco wyższą gramaturę od tradycyjnej tkaniny banerowej. Dzięki podwyższonej gramaturze baner dwustronny jest również nieco bardziej wytrzymały.

Aby zamówić baner dwustronny, napisz na adres banery@banery-druk.net lub zadzwoń pod numer telefonu 530 27 66 27.

Techniki zadruku banera dwustronnego

Istnieją dwie techniki druku dwustronnego – solwentowa i UV. Technika solwentowa polega na druku farbami rozpuszczalnikowymi, dzięki czemu baner odporny jest na wilgoć oraz blaknięcie kolorów. W technice UV wydruk utrwalany jest lampą UV, co sprawia że wydruki takie są jeszcze bardziej odporne na działanie promieni słonecznych. Baner dwustronny można powiesić np. na metalowym stelażu w formie „trzepaka”. Taki baner pełnić może rolę tablicy reklamowej lub informacyjnej. Banery dwustronne nadają się również do ekspozycji nad ciągami komunikacyjnymi np. powieszenia nad ulicą i dlatego doskonale sprawdzają się przy organizacji różnego rodzaju imprez plenerowych typu pikniki, festyny, koncerty, spotkania wyborcze, dni otwarte, zawody sportowe, manifestacje i procesje. Banery dwustronne, podobnie jak jednostronne, wykańczane są zgrzewem i metalowymi oczkami ułatwiającymi mocowanie. Transparenty wykonane z banera dwustronnego umieszczane są nad ulicami, a także osadzane na drzewcach niesionych przez uczestników pochodów. Tradycyjne sprawdzają się podczas meczów piłkarskich i demonstracji. Do wykorzystania w charakterze transparentu baner dwustronny wykańczany jest na obu pionowych krawędziach tunelami, w które można wsunąć drzewce.

Zastosowania banera dwustronnego

Banery dwustronne mocuje się również na specjalnych pionowych stelażach montowanych do słupów lub latarni. Konstrukcje takie, zwane banerami ulicznymi (street banners), przypominają nieco pionowo zawieszone flagi, są one jednak nieco sztywniejsze, nieprześwitujące, a co za tym idzie bardziej widoczne, dzięki stelażowi, który przytrzymuje i napina baner na dole i u góry. Stelaż taki jest ruchomy, pod wpływem wiatru „pracuje”, co chroni baner przed działaniem silnego wiatru. Banery mocowane są na stelażu dzięki dwóm tunelom umieszczonym na dolnej i górnej krawędzi. Blockout dwustronny jest materiałem dość drogim, ekonomiczną alternatywą mogą być dwa banery jednostronne zainstalowane „plecami” do siebie. Rozwiązanie takie doskonale sprawdza się w wielu zastosowaniach, takich jak montaż na stelażach typu „trzepak”. Cała konstrukcja jest dodatkowo mocniejsza, a w przypadku uszkodzenia, wymienić można jeden baner zamiast dwóch.

Pełną ofertę, zarówno banerów dwustronnych, jak i innych rozwiązań, otrzymasz pisząc do nas na adres banery@banery-druk.net oraz pod numerem telefonu 530 27 66 27.