Siatka mesh


siatka mesh BemowoSiatka mesh wykonana jest, podobnie jak w przypadku banerów standardowych, z włókien poliestrowych powlekanych PCV, jednak ułożonych na tyle luźno, że całość przypomina swą strukturą gęstą siatkę. Jeśli szukasz korzystnej oferty wydruków wielkoformatowych na siatce mesh, napisz do nas na adres banery@banery-druk.net lub zadzwoń pod numer 530 27 66 27. Siatka mesh umożliwia nadruk metodą solventową i dobre odwzorowanie obrazu, jednak trzeba pamiętać, że rozdzielczość oraz nasycenie barw takiego wydruku są nieco mniejsze niż w wypadku tradycyjnego banera.

Kiedy sprawdza się siatka mesh?

Do głównych zalet siatki mesh należą natomiast:

  • przepuszczanie światła. Dlatego siatką mesh można pokryć duże powierzchnie budynku, w tym okna. Do pomieszczeń wciąż dociera sporo światła.
  • przepuszczanie powietrza, odporność na wiatr. Banery standardowe „łapią wiatr”, szczególnie, jeśli są luźno naciągnięte. Banery wykonane z siatki mesh, dzięki perforacji są bardziej odporne na działanie wiatru i uszkodzenia mechaniczne.
  • mniejsza waga banera, co ma znaczenie przy dużych powierzchniach zadruku. Dla porównania: baner o wymiarach 10 x 20 m wykonany z materiału powlekanego o gramaturze 550 g/mkw waży 110 kg, natomiast z siatki mesh o gramaturze 330 g/mkw – tylko 66 kg. Warto pamiętać, że przy dużych powierzchniach zadruku do naturalnych wrogów trwałości banerów takich jak wiatr, promienie słoneczne czy mróz osłabiające strukturę materiału, dochodzi również grawitacja. Ważący kilkadziesiąt lub kilkaset kilogramów baner wywiera duży nacisk na oczka dlatego bardzo ważne jest dobre napięcie banera np. przy pomocy odciągów oraz jeśli to tylko jest możliwe jak największa redukcja wagi banera. Stąd do dużych powierzchni często wykorzystuje się właśnie siatkę mesh.

Siatka mesh czy może jednak tradycyjny baner?

Do wad siatki mesh należą natomiast:

  • gorsza rozdzielczość grafiki i, co za tym idzie, widoczność nadruku. Przy siatkach o dużych gabarytach nie ma to znaczenia, ponieważ  grafika na nich umieszczona jest bardzo duża i zwykle są one oglądane z dużej odległości, jednak w przypadku niewielkiego kilkumetrowego banera i projektu z dużą liczba drobnych elementów, warto rozważyć zastosowanie tradycyjnego banera typu frontlit albo wprowadzenie zmian w projekcie;
  • zwiększona podatność na zabrudzenia: w otworach z czasem może gromadzić się kurz, przez co siatka może sprawiać wrażenie nieco wyblakłej

Jeśli wciąż wahasz się, co wybrać – baner tradycyjny czy siatkę mesh – napisz do nas banery@banery-druk.net lub zadzwoń 530 27 66 27 razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie.