Druk ulotek


Ulotka reklamowa potrzebna od zaraz!

Ulotki reklamowe – druk

Zadzwoń do nas 530 27 66 27 lub napisz banery@banery-druk.net i zamów druk ulotek reklamowych.

Gdy masz już baner, możesz wzbogacić swoje działania reklamowe o kolejne medium, które uzupełni twoją kampanię banerową – ulotki. Ulotka reklamowa jest w stanie przekazać więcej szczegółowych informacji dotyczących Państwa produktów i usług dlatego stanowi doskonałe uzupełnienie kampanii banerowej. Zwiększ swoją skuteczność: przykuj uwagę klientów banerem a następnie upewnij się, że otrzymają szczegółowe informacje oferując ulotki. Zaletą ulotki jest to, że można się zapoznać z jej treścią w dogodnym czasie.

Najprostszym rodzajem ulotki jest ulotka składająca się ze zwykłej kartki papieru, zadrukowanej jedno- lub dwustronnie. Ulotki takie zwykle mają wymiary od A6 do A3. Nieco bardziej skomplikowaną formą są ulotki składane. Najczęściej spotykane sposoby składania ulotek to: na pół i na trzy. I tak na przykład składając kartkę papieru formatu A4 na pół otrzymujemy ulotkę formatu A5 o czterech stronach zadruku. Z kolei ulotki składane na trzy mogą być składane na kilka sposobów. Najpopularniejsze z nich to w „Z-kę” czyli w formie harmonijki oraz „C-tkę” czyli boki składane do środka.

Jak zaprojektować dobrą ulotkę? Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto spojrzeć na projekt swojej ulotki oczami odbiorcy. Często o tym, czy potencjalny klient zachowa nasza ulotkę, czy też wyrzuci ją do śmieci, decydują sekundy. Warto odpowiedzieć sobie w związku z tym na kilka pytań:

 • Co chcę zareklamować? Czy odbiorca rzucając na ulotkę przelotne spojrzenie, ma szansę zorientować się od razu, czemu jest poświęcona, czy też będzie zmuszony zgadywać.
 • Czy dane firmy są dobrze widoczne? Nazwa firmy oraz jej logo powinny być umieszczone w dobrze widocznym miejscu. Na ulotce powinien znaleźć się również adres firmy. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie niewielkiej maki dojazdu czy podanie dzielnicy miasta w której mieści się nasza firma lub jakiegoś punktu orientacyjnego„tylko 100 m od Rotundy. Jest to ważne szczególnie w przypadku, gdy nasza siedziba mieści się przy jednej z niewielkich, mniej znanych ulic.
 • Czy jest zachowana odpowiednia proporcja elementów graficznych do tekstu? Często popełnianym błędem jest przeładowywanie ulotek informacjami. Ilość tekstu zależy oczywiście od tego, gdzie będą dystrybuowane ulotki. Inaczej powinny być zaprojektowane ulotki (foldery) rozkładane w poczekalni gabinetu stomatologicznego, a inaczej ulotki również reklamujące usługi stomatologiczne, jednak rozdawane przy wyjściu z metra. W poczekalni przybywają osoby będą już klientami danego gabinetu, a więc korzystające z tego rodzaju usług, ergo zainteresowane (czasem z konieczności) tematem i posiadające już pewną podstawową wiedzę. Dlatego też przekaz może być bardziej merytoryczny i zawierać więcej szczegółów. W przypadku ulotki rozdawanej przy wyjściu z metra, możemy założyć, że część odbiorców (większość?) nie będzie na dany moment zainteresowana tego typu usługami, a więc przekaz powinien być uproszczony.
 • Co można powiedzieć o firmie, która reklamuje się za pośrednictwem takich ulotek. Jakie pierwsze wrażenie wywołuje ulotka? Czy to wrażenie zgodne jest z intencją reklamodawcy? Przykładowo: jeśli pragnę zareklamować bar kebab, ulotka prawdopodobnie powinna wywołać wrażenie, że jedzenie jest smakowite, lokal czysty i przytulny, a obsługa miła. A więc, gdyby to nasza firma miała projektować taką ulotkę, postawilibyśmy na dobre, profesjonalne zdjęcia dań, które będą powodowały u odbiorcy wzmożone wydzielanie soków trawiennych, „czysty” nieprzeładowany projekt oraz, w warstwie tekstowej, bezpośredni komunikat.
 • Czy ulotka jest ładna, estetyczna, jest dobrym świadectwem profesjonalizmu i wysokiej jakości usług świadczonych przez naszą firmę? Jakie ogólne wrażenie wywołuje? Warto również jeszcze raz upewnić się, czy nie zawiera błędów ortograficznych i literówek.Mimo że nie każdy odbiorca ma odpowiednie wykształcenie, aby ocenić profesjonalizm projektu, większość z nas, zwykłych ludzi, podświadomie wybiera rzeczy ładne. Dlatego też warto zadbać o to, aby nasza ulotkę projektował doświadczony grafik, który wie, jak sprawić, aby wzbudziła ona u odbiorcy pozytywne odczucia. Możecie Państwo przeprowadzić mały eksperyment. Weźcie ostatnią ulotkę swojej firmy i spójrzcie na nią oczami odbiorcy lub, jeśli trudno Wam spojrzeć na swoje dzieło bez emocji, propoście o szczerą wypowiedź kogoś, kto nie wie, że to ulotka Waszej firmy i będzie w stanie zachować bezstronność. Wyniki tego eksperymentu mogą Was zaskoczyć.
 • Czy ulotka zawiera jakiś bonus, który sprawia, że chcemy ją zachować? Często stosowanym sposobem zachęcającym odbiorcę do odłożenia ulotki w bezpieczne miejsce są zawarte w niej kupony rabatowe.

Oferujemy różne formaty i rodzaje ulotek:

 • od A7 do A4
 • gramatura papieru: od 135 g/m2 do 300 g/m2
 • zwykłe i składane
 • czarno-białe i kolorowe
 • wersja premium np. uszlachetniane lakierem dyspersyjnym

Zadzwoń do nas 530 27 66 27 lub napisz banery@banery-druk.net i przekonaj się, jak skuteczne mogą być kompleksowe działania reklamowe!