Baner BACKLIT


Baner BACKLIT (zwany również BACKLIGHT) to materiał banerowy przeznaczony do podświetleń. Jest to materiał o większym stopniu przepuszczania światła niż baner FRONTLIT laminowany lub powlekany. Posiada on również dobre parametry, jeśli chodzi o odwzorowanie barw i ich nasycenie. Baner BACKLIT znajduje zastosowanie głównie w szeroko pojętej reklamie świetlnej: kasetonach podświetlanych, citilightach czy pylonach.

Baner BACKLIT – zastosowania

Kasetony z tzw. licem napinanym stosuje się w przypadku, gdy potrzebny jest kaseton wielkogabarytowy. Kasetony z licem  wykonanym z pleksi mają swoje ograniczenia gabarytowe. Płyty pleksi występują w określonych wymiarach. Jeśli chcemy zamówić kaseton z licem z pleksi, przekraczający wymiary płyty, musimy liczyć się z tym, że lico kasetonu nie będzie jednolite. Będą na nim widoczne łączenia płyt. Co więcej w miejscach łączeń może z czasem zbierać się brud. W takich wypadkach właśnie rekomendujemy wykonanie kasetonu  z licem napinanym wykonanym z tkaniny banerowej. Baner BACKLIT  można zgrzewać, tak, jak inne rodzaje banerów, tworząc wydruki o niemal nieograniczonym formacie. Owszem zgrzewy są widoczne, gdy patrzymy na nie z bliska, natomiast kaseton zwykle oglądamy z odległości kilku-kilkudziesięciu metrów. Dobrze wykonany zgrzew z takiej odległości nie będzie rzucał się w oczy. Z pewnością efekt estetyczny będzie lepszy niż w przypadku kilku płyt pleksi połączonych w jedną całość.

Baner BACKLIT – parametry i sposoby wykończenia

Sposób wykończenia banera BACKLIT zależy od rodzaju mocowania zastosowanego w danym nośniku. Mogą to być oczka metalowe, tunele. Banery BACKLIT czasem obszywa się również specjalną taśmą silikonową, którą potem wpasowuje się w mechanizm napinający kasetonu. Dzięki temu baner jest równomiernie naprężony i nie marszczy się. Baner BACKLIT, podobnie jak inne rodzaje banerów, jest oczywiście w pełni odporny na warunki atmosferyczne – wilgoć, promieniowanie słoneczne (do kilku lat) oraz uszkodzenia mechaniczne (w granicach rozsądku).

Backlit czy frontlit – oto jest pytanie! Zadzwoń ☎ 530 27 66 27 lub napisz ✉ banery@banery-druk.net – pomożemy rozwiązać ten dylemat. A może zainteresują Cię inne materiały banerowe do zastosowań specjalnych – baner BLOCKOUT, baner ODBLASKOWY lub siatka MESH?