Baner BLOCKOUT


baner blockout banery-druk.netBaner BLOCKOUT  to ogólna nazwa materiałów banerowych blokująch światło. Należa do nich materiały z czarnym lub szarym tyłem przeznaczone do zadruku jednostronnego, często wykorzystywane w roll-upach oraz materiały składający się z trzech warstw, nadające się do zadruku dwustronnego. W materiałach trójwarstwowych dwie zawnętrzne wartwy winylu są białe i nadają się do zadruku, a pomiędzy nimi znajduje się czarna warstwa, która zapobiega przepuszczaniu światła. Dzięku czarnej warstwie bądź umieszczonej z tyłu bądź w środku, baner BLOCKOUT jest zupełnie nieprzezroczysty.

Po co baner BLOCKOUT?

Zwykły baner FRONTLIT, zarówno laminowany jak i powlekany, delikatnie przepuszcza światło. Jeśli spojrzymy pod światło, baner FRONTLIT wydaje się nieco transparentny. Ta cecha może okazać się niepożądana w pewnych okolicznościach, na przykład jeśli wykorzystujemy banery na targach czy konferencjach. W halach targowych często stosuje się mocne oświetlenie w postaci reflektorów, które ustawione za banerem mogą go podświetlać od tyłu. Daje to niekorzystny efekt. Dlatego też do zastosowań konferencyjnych zwykle polecamy własnie baner BLOCKOUT. Wydruki do roll-upów, L-banerów czy X-banerów najczęściej wykonujemy właśnie na blockoucie.

Kolejną zaletą banera BLOCKOUT jest możliwość zadruku dwustronnego. Baner FRONTLIT nie jest rekomendowany do zadruku dwustronnego, właśnie względu na swą przezroczystość. Nadruki z obu stron zlewają się ze sobą, jeśli patrzymy pod światło. Natomiast baner BLOCKOUT sprawdza się w nadruku dwustronnym doskonale, dzięki czarnej przekładce w środku. Nadruki z każdej strony są tak samo dobrze widoczne i nie zachodzą na siebie.

Dzięki możliwości zadruku obustronnego baner BLOCKOUT można stosować z powodzeniem w nośnikach oferujących możliwość dwustronnej ekspozycji, takich jak ramy wolnostojące. Należy jednak pamiętać, że baner wiszący na zewnątrz, umieszczony w ramie  bez żadnej osłony tylnej, zawsze jest podatny na uszkodzenia sposodowane silnym wiatrem. Dlatego w celu wzmocnienia konstrukcji rekomendujemy zastosowanie dwóch banerów jednostronnych umieszczonych „plecami” do siebie. Dzięki temu cała konstrukcja będzie mocniejsza. Co dwie warstwy to nie jedna!

Jeśli w swoich działaniach marketingowych widzisz zastosowanie dla banera BLOCKOUT, zadzwoń ☎ 530 27 66 27 lub napisz ✉ banery@banery-druk.net i zapytaj o wycenę.