Siatka mesh wykonana jest, podobnie jak w przypadku banerów standardowych, z włókien poliestrowych powlekanych PCV, jednak ułożonych na tyle luźno, że całość przypomina swą strukturą gęstą siatkę.
Jeśli szukasz korzystnej oferty wydruków wielkoformatowych na siatce mesh, napisz do nas na adres banery@banery-druk.net lub zadzwoń pod numer 530 27 66 27.
Siatka mesh umożliwia nadruk metodą solventową i bardzo dobre odwzorowanie obrazu. Natomiast trzeba pamiętać, że rozdzielczość oraz nasycenie barw takiego wydruku są nieco mniejsze niż w wypadku tradycyjnego banera.
Kiedy sprawdza się siatka mesh?
Do głównych zalet, jakie oferuje siatka mesh należą natomiast:
- przepuszczanie światła. Dlatego siatką mesh można pokryć duże powierzchnie budynku, w tym okna. Do pomieszczeń wciąż dociera sporo światła.
- przepuszczanie powietrza, odporność na wiatr. Banery standardowe „łapią wiatr”, szczególnie, jeśli są luźno naciągnięte. Banery wykonane z siatki mesh, dzięki perforacji, łatwiej znoszą działanie wiatru i uszkodzenia mechaniczne.
- mniejsza waga banera, co ma znaczenie przy dużych powierzchniach zadruku. Baner o wymiarach 10 x 20 m wykonany z materiału powlekanego o gramaturze 550 g/mkw waży 110 kg. Dla porównia baner siatkowy o gramaturze 330 g/mkw – tylko 66 kg. Warto pamiętać, że przy dużych powierzchniach zadruku do naturalnych wrogów trwałości banerów, takich jak wiatr, promienie słoneczne czy mróz, osłabiające strukturę materiału, dochodzi również grawitacja. Ważący kilkadziesiąt lub kilkaset kilogramów baner wywiera duży nacisk na oczka. Bardzo ważne jest więc dobre napięcie banera np. przy pomocy odciągów oraz, jeśli to tylko możliwe, maksymalna redukcja wagi banera. Stąd do dużych powierzchni często wykorzystuje się właśnie siatkę mesh.
Siatka mesh czy może jednak tradycyjny baner?
Do wad, jakie posiada baner siatkowy należą natomiast:
- gorsza rozdzielczość grafiki i, co za tym idzie, widoczność nadruku. Przy siatkach o dużych gabarytach nie ma to znaczenia, ponieważ grafika jest bardzo duża i zwykle ogląda się je z dużej odległości. Natomiast w przypadku niewielkiego kilkumetrowego banera i projektu z dużą liczba drobnych elementów, warto rozważyć zastosowanie tradycyjnego banera typu frontlit: laminowanego bądź powlekanego, lub wprowadzenie zmian w projekcie;
- zwiększona podatność na zabrudzenia: w otworach z czasem może gromadzić się kurz, przez co siatka może sprawiać wrażenie nieco wyblakłej
Jeśli wciąż wahasz się, co wybrać – baner tradycyjny czy baner siatkowy – napisz do nas banery@banery-druk.net lub zadzwoń 530 27 66 27 razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie.