Druk ulotek


Ulotka reklamowa potrzebna od zaraz!

Ulotki reklamowe – druk ulotek

ulotki - druk ulotek Zadzwoń do nas 530 27 66 27 lub napisz banery@banery-druk.net i zamów druk ulotek reklamowych.

Gdy masz już baner, możesz wzbogacić swoje działania reklamowe o kolejne medium, które uzupełni twoją kampanię banerową – ulotki. Ulotki reklamowe są w stanie przekazać więcej szczegółowych informacji dotyczących Państwa produktów i usług dlatego stanowią doskonałe uzupełnienie kampanii banerowej. Zwiększ swoją skuteczność: przykuj uwagę klientów banerem, a następnie upewnij się, że klienci otrzymają szczegółowe informacje. W tym celu właśnie warto rozważyć druk ulotek. Zaletą ulotki jest to, że można się zapoznać z jej treścią w dogodnym czasie. 

Najprostszym rodzajem ulotki jest ulotka składająca się ze zwykłej kartki papieru, zadrukowanej jedno- lub dwustronnie. Ulotki takie zwykle mają wymiary od A6 do A3. Nieco bardziej skomplikowaną formą są ulotki składane. Najczęściej spotykane sposoby składania ulotek to: na pół i na trzy. I tak na przykład składając kartkę papieru formatu A4 na pół otrzymujemy ulotkę formatu A5 o czterech stronach zadruku. Z kolei ulotki składane „na trzy” można składać na kilka sposobów. Najpopularniejsze z nich to w „Z-kę” czyli w formie harmonijki oraz „C-tkę” czyli boki składane do środka.

Oferujemy wszelkie formaty i rodzaje ulotek:

 • od A7 do A4
 • gramatura papieru: od 135 g/m2 do 300 g/m2
 • zwykłe i składane
 • czarno-białe i kolorowe
 • wersja premium np. uszlachetniane lakierem dyspersyjnym

Skuteczna ulotka reklamowa – jak ją zaprojektować?

Druk ulotek to końcowa faza procesu produkcji. Ale jak zaprojektować skuteczną ulotkę reklamową? Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto spojrzeć na projekt swojej ulotki oczami odbiorcy. Często o tym, czy potencjalny klient zachowa nasza ulotkę, czy też wyrzuci ją do śmieci, decydują sekundy. Warto odpowiedzieć sobie w związku z tym na kilka pytań:

 • Co chcę zareklamować?

Planując druk ulotek warto zadać sobie pytanie, co tak naprawdę chcemy zareklamować, co jest najważniejsze. Konkretny produkt, usługę, naszą firmę jako całość? Czy odbiorca rzucając na ulotkę przelotne spojrzenie, ma szansę zorientować się, czemu jest poświęcona? Nie każ swoim potencjalnym klientom zgadywać.

 • Czy dane firmy są dobrze widoczne?

Nazwa firmy oraz jej logo powinny znajdować się w dobrze widocznym miejscu. Na ulotce powinien znaleźć się również adres firmy. Ponadto dobrym pomysłem jest również umieszczenie niewielkiej maki dojazdu. Jeśli to niemożliwe, warto podać chociaż dzielnicę, w której mieści się nasza firma lub jakiś punktu orientacyjnego np. „tylko 100 m od Rotundy”. Jest to ważne szczególnie w przypadku, gdy nasza siedziba mieści się przy jednej z niewielkich, mniej znanych ulic.

 • Czy udało się zachować odpowiednią proporcję elementów graficznych do tekstu?

Częstym błędemm który popełniają osoby zlecające nam druk ulotek,  jest przeładowywanie ich informacjami. Ilość tekstu zależy oczywiście od tego, gdzie planujemy rozdawać ulotki. Inaczej powinny być zaprojektowane ulotki (foldery) rozkładane w poczekalni gabinetu stomatologicznego, a inaczej ulotki również reklamujące usługi stomatologiczne, jednak rozdawane przy wyjściu z metra. W poczekalni przybywają osoby będą już klientami danego gabinetu, a więc korzystające z tego rodzaju usług, ergo zainteresowane (czasem z konieczności) tematem i posiadające już pewną podstawową wiedzę. Dlatego też przekaz może być bardziej merytoryczny i zawierać więcej szczegółów. W przypadku ulotki rozdawanej przy wyjściu z metra, możemy założyć, że część odbiorców (większość?) nie będzie na dany moment zainteresowana tego typu usługami, a więc przekaz powinien być uproszczony.

 • Co można powiedzieć o firmie, która reklamuje się za pośrednictwem takich ulotek?

Jakie pierwsze wrażenie wywołuje ulotka? Czy to wrażenie zgodne jest z intencją reklamodawcy? Przykładowo: jeśli pragnę zareklamować bar kebab, ulotka prawdopodobnie powinna wywołać wrażenie, że jedzenie jest smakowite, lokal czysty i przytulny, a obsługa miła. A więc, gdyby to nasza firma miała projektować taką ulotkę, postawilibyśmy na dobre, profesjonalne zdjęcia dań, które będą powodowały u odbiorcy wzmożone wydzielanie soków trawiennych, „czysty” nieprzeładowany projekt oraz, w warstwie tekstowej, bezpośredni komunikat.

 • Czy ulotka jest ładna?

Dobrze zaprojektowania ulotka jest świadectwem profesjonalizmu i wysokiej jakości usług świadczonych przez twoją firmę.  Warto również jeszcze raz upewnić się, czy nasza ulotka nie zawiera błędów ortograficznych i literówek. Czy ulotka jest estetyczna? Jakie ogólne wrażenie wywołuje? Mimo że nie każdy odbiorca ma odpowiednie wykształcenie, aby ocenić profesjonalizm projektu, większość z nas, zwykłych ludzi, podświadomie wybiera rzeczy ładne. Dlatego też warto zadbać o to, aby nasza ulotkę projektował doświadczony grafik. Taka osoba wie, jak sprawić, aby  projekt wzbudził u odbiorcy pozytywne odczucia. Możecie Państwo przeprowadzić mały eksperyment. Weźcie ostatnią ulotkę swojej firmy i spójrzcie na nią oczami odbiorcy.  Jeśli trudno wam spojrzeć na swoje dzieło bez emocji, propoście o szczerą wypowiedź kogoś, kto nie wie, że to ulotka waszej firmy i będzie w stanie zachować bezstronność. Wyniki tego eksperymentu mogą was zaskoczyć.

 • Czy ulotka zawiera coś, co sprawia, że chcemy ją zachować?

Czy ulotka zawiera jakiś bonus, wartość dodaną? Często stosowanym sposobem, zachęcającym odbiorcę do odłożenia ulotki w bezpieczne miejsce, są zawarte w niej kupony rabatowe. Taką ulotkę warto zatrzymać „na wszelki wypadek” nawet jeśli w danej chwili nie jesteśmy zainteresowani usługą.

Druk ulotek to nie wszystko. Przekaz reklamowy warto zróżnicować. Sprawdź również naszą ofertę banerów, flag, roll-upów czy naklejek. Zadzwoń do nas 530 27 66 27 lub napisz banery@banery-druk.net i przekonaj się, jak skuteczne mogą być kompleksowe działania reklamowe!