Baner laminowany STANDARD


baner laminowanyBaner laminowany to materiał powstający w taki sposób, że osnowa czyli włókna materiału, ułożone w siatkę, laminuje się folią PCV. W podobny sposób laminuje się dokumenty. Nazwa „laminowany” nie oznacza jednak, że baner jest dodatkowo laminowany po zadruku. Jest to po prostu nazwa opisująca proces produkcyjny. Banery laminowane występują w różnych gramaturach, my stosujemy materiał o gramaturze 510 g/mkw i włóknach o gęstości 500 x 500. Baner laminowany ma zwykle zgrzane krawędzie, a brzegi zaoczkowane. Metalowe oczka znajdujące się na krawędziach pozwalają zamocować baner przy użyciu opasek zaciskowych, linek, gum czy drutu. Zamiast oczek baner można wykończyć również tunelami, wktóre można wsunąć np. drzewce lub profile aluminiowe.

Baner laminowany przeznaczenie

Baner laminowany przeznaczony jest zasadniczo raczej do krótkotrwałej ekspozycji – do kilku miesięcy. Dłużej tylko pod warunkiem, że baner nie jest narażony na silny wiatr. Przy poszanowaniu tych zasad możliwe jest zachowanie pełnej funkcjonalności i estetycznego wyglądu banerów nawet przez kilka lat. Mamy klientów, którzy zamawiają u nas wyłącznie banery laminowane. Wymieniają je raz na kilka lat i twierdzą, że banery laminowane sprawdzają się znakomicie. Na materiale laminowanym drukujemy zatem zwykle banery o stosunkowo niewielkich wymiarach przeznaczone do codziennych zastosowań, na przykład banery typu „sprzedam / wynajmę”. W przypadku dużej powierzchni banera wykonanie go z materiału laminowane byłoby ryzykowne, ponieważ im większa powierzchnia banera, tym większe siły działają na baner.

Baner laminowany – cechy materiału

Banery laminowane są nieco sztywniejsze od powlekanych. Może to być zarówno zaletą, jak i wadą, w zależności od zastosowania. Baner laminowany doskonale sprawdza się na przykład w oprawie mapowej lub plakatowej. Rozwiązanie to często stosujemy podczas targów czy konferencji – banery oprawiane w listwy wiszą na ścianach lub pod sufitem. Banery laminowane dzięki swojej sztywnej strukturze sprawdzają się w tej roli wspaniale. Nie polecamy natomiast banerów laminowanych do naciągania na ramy czy konstrukcje metalowe. Sztywność banera laminowanego sprawia, że łatwiej może się on załamywać i niszczyć.

Z tego samego powodu rekomendujemy transport banerów laminowanych w rulonie. Złożenie w kostkę powoduje załamania, które trudno rozprostować, i niszczy strukturę banera.

Jeśli zależy Państwu na maksymalnym obniżeniu ceny, a planują Państwo krótkoterminową ekspozycję banerów, mamy dla Państwa specjalną ofertę: banery ekonomiczne. Są to banery laminowane bez zgrzewu, a jedynie zaoczkowane. Banery takie świetnie sprawdzą się w przypadku eventów, akcji promocyjnych czy też kamapanii wyborczych. Jakość druku w przypadku banera ekonomicznego nie różni się niczym od standardowego banera laminowanego. Banery różnią się wyłącznie brakiem zgrzewu.

Wahasz się, jaki materiał wybrać: laminowany czy powlekany, może siatkę mesh? A może potrzebujesz materiału do zadań specjalnych: do podświetlenia lub baneru odblaskowego? Zadzwoń ☎ 530 27 66 27 lub napisz ✉ banery@banery-druk.net. Doradzimy.