Baner odblaskowy


baner odblaskowyJeśli zależy nam, aby nasza reklama była widoczna nie tylko w dzień, ale i w nocy, warto pomyśleć o banerze odblaskowym.  Baner odblaskowy, zwany również pryzmatycznym, jest, podobnie jak banery standardowe, wydrukiem na specjalnej tkaninie, powleczonej PCV. Banery odblaskowe dzięki specjalnej powłoce wykonanej z materiału odbijającego światło, są dobrze widoczny w nocy. W dzień banery odblaskowe wyglądają z daleka jak zwykłe banery. Jedynie przyglądając się z bliska można zaobserwować strukturę materiału przypominającą plaster miodu.

Zamów baner odblaskowy – napisz do nas banery@banery-druk.net lub zadzwoń 530 27 66 27 i działaj również, gdy zapada zmrok. Niech ciemność stanie się twoim sprzymierzeńcem!

Na banerze odblaskowym można drukować w pełnym kolorze nawet skomplikowaną grafikę typu zdjęcia, czy przejścia tonalne, należy jednak pamiętać, że z uwagi na strukturę rozdzielczość wydruku będzie nieco niższa niż na materiale standardowym. Aby w pełni wykorzystać zalety materiału odblaskowego warto jednak uprościć przekaz. Najbardziej czytelne będą duże wyraźne litery i uproszczona grafika w kontrastowych kolorach. Warto pamiętać, że baner odblaskowy nie jest tańszym odpowiednikiem kasetonu podświetlanego, choć w określonych okolicznościach może pełnić podobną funkcję.

Kiedy warto rozważyć baner odblaskowy?

Baner odblaskowy jedynie odbija światło, nie posiada własnego źródła światła, dlatego aby spełniał swoje zadanie należy spełnić kilka warunków:

  • baner powinien być oświetlony pod kątem zbliżonym do prostego. Dobrym pomysłem jest więc umieszczenie go na poboczu ruchliwej drogi, prostopadle do linii jezdni. Umieszczony równolegle nie będzie oświetlony w stopniu umożliwiającym uaktywnienie specjalnych odblaskowych właściwości. W takim wypadku warto zastosować znacznie tańszy baner standardowy – laminowany lub powlekany lub, jeśli są ku temu przesłanki, siatkę mesh.
  • w najbliższym otoczeniu banera nie powinno być konkurencyjnych źródeł światła. Baner odblaskowy jest dobrze widoczny jedynie wtedy, gdy oświetlona powierzchnia silnie kontrastuje z zupełnie ciemnym tłem. Jeśli w sąsiedztwie jest wiele kasetonów świetlnych, latarni czy neonów, baner odblaskowy będzie słabiej widoczny. Warto wówczas pomyśleć o rozwiązaniu obejmującym własne źródło światła, jakim jest np. kaseton.

Podsumowując, montaż banera odblaskowego ma sens, lokalizacja i sposób montażu spełniają określone warunki:

    • gdy, z uwagi na charakter działalności, ważna jest aby reklama działała również w nocy, np. w przypadku  hoteli, pensjonatów, klubów nocnych, sklepów całodobowych, a nie ma możliwości zastosowania reklamy posiadającej własne źródło światła np. ze względu za brak sieci elektrycznej w pobliżu,
    •  w miejscach, gdzie w nocy jest bardzo ciemno, np. przy nieoświetlonych drogach, gdzie nie ma innych źródeł światła, ale występuje wystarczająco duże natężenie ruchu samochodowego,
    • światła przejeżdżających samochodów będą oświetlały baner pod kątem prostym

Ty również możesz stać się księżniczką lub księciem ciemności! Napisz do nas banery@banery-druk.net lub zadzwoń 530 27 66 27 i zamów banery odblaskowe.